ناکارآمدی جمهوری اسلامی در ترمیم و بازسازی شبکه فاضلاب نصرآباد باعث گلایه و انتقاد شدید شهروندان شده است.

به گزارش رصد بلوچستان، تخریب و از بین رفتن فاضلاب شهر #نصرآباد و عدم اتمام پروژه آن، از مهمترین معضلات موجود در این شهر است که بارها برای شهروندان مشکلاتی را بوجود آورده است.

با وجود اینکه تنها قسمت هایی از شهر #نصرآباد متصل به شبکه فاضلاب است اما این شبکه به دلیل فرسودگی و اتمام عمر ظرفیت دفع فاضلاب منازل را ندارد و هر از چند گاهی باعث بالازدگی و انتشار بوی نامطبوع در فضای شهری می شود.

این در حالی است که بسیاری از شهروندان نیز با بی توجهی اقدام به رهاسازی انواع زباله های خانگی درون سیستم فاضلاب شهری می کنند که باعث گرفتگی و فروریختن درب منهول ها می شود.

به گفته یکی از شهروندان #نصرآباد، بوی نامطبوع فاضلاب نصرآباد در محله های مختلف باعث شده است تا در روزهای گرم روز نتوانیم از این مکان ها تردد کنیم.

وی افزود: «همچنین بالازدگی فاضلاب در این شهر باعث بوجود آمدن پشه، مگس و حتی برخی از جانوران موذی همچون سوسک شده است.»

محمد سرگزی نماینده مردم شمال بلوچستان در مجلس شورای اسلامی نیز به بیان اینکه عمر شبکه فاضلاب نصرآباد به اتمام رسیده است گفت: «وضعیت شبکه فاضلاب نصرآباد برای مردم نگران کننده است.»

وی افزود: «در همین رابطه نشست هایی با مسئولان استانی آب و فاضلاب برگزار شده است تا مشکلات و معضلات پیش روی شبکه فاضلاب عنوان و اعتبار لازم برای اصلاح آن تامین شود.»

سرگزی همچنین گفت: «ردیف اعتباری مستقل برای گسترش و تعمیر شبکه فاضلاب نصرآباد در نظر گرفته شده است تا در آینده مردم بتوانند استفاده بهتری از آن داشته باشند.»