اختلاف و جنگ میان جناح های جمهوری اسلامی پس از انتشار فایل صوتی ظریف افزایش پیدا کرده است؛ تحقیق و تفحص از «دفتر کار آشنا» کلید خورد.

به گزارش رصد بلوچستان، در ادامه پس‌لرزه‌های درز فایل صوتی «محمد جواد ظریف»، یک عضو هیئت رئیسه مجلس روز چهارشنبه از آغاز طرح تحقیق و تفحص از مرکز بررسی‌های استراتژیک نهاد ریاست جمهوری خبر داده و رئیس این مرکز و مشاور رئیس را مسئول این رخداد دانست.

حسینعلی حاجی دلیگانی به خبرگزاری فارس گفت که انتشار فایل صوتی مصاحبه محمدجواد ظریف که به گفته او قرار نبود منتشر شود نشان از عمق نفوذ در مراکز حساس دولت دارد و حسام‌الدین آشنا به عنوان رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک نهاد ریاست جمهوری باید پاسخگوی درز کردن این اطلاعات باشد.

این نماینده مجلس با اشاره به وجود یک «حفره امنیتی» در مرکز بررسی‌های استراتژیک نهاد ریاست جمهوری گفته است که «نفوذ» در این مرکز نزدیک به حسن روحانی سابقه داشته «و الان هم وجود دارد».

به گفته این نماینده مجلس، همان دست‌های پنهان که بر ضبط این مصاحبه‌ها اصرار داشتند با واسطه‌هایی که داشتند مصاحبه ضبط شده را به خارج از کشور رساندند. او در این باره توضیح دیگری نداد.