مردم خیرآباد شهرستان پنوچ، از ابتدایی ترین نیازها محروم هستند.

به گزارش رصد بلوچستان، مردم روستای #خیرآباد شهرستان #پنوچ از ابتدایی ترین نیازهای خود محروم بوده و جمهوری اسلامی پس از گذشت ۴۱ سال تاکنون نسبت به وضعیت آنها اقدامی انجام نداده است.

نبود آب شرب سالم و بهداشتی در #خیرآباد به یکی از معضلات طولانی مدت مردم این منطقه تبدیل شده و با وجود پیگیری های مکرر مردمی و رسانه ای شدن آن، همچنان دسترسی به آب شرب سالم و بهداشتی ندارند و مسئولین مربوطه این معضل را برطرف نکردند.

طبق اعلام منابع محلی، برخی از روستاهای این منطقه بیش از ۶ سال است که با فقدان شبکه آبرسانی مردم آن با کمبود آب شرب دست و پنجه نرم می کنند.

فعالین مدنی بلوچ بر این باورند، مملکت بلوچستان سرشار از معادن مختلف و سرمایه های فراوان است؛ با وجود اینکه معادن آن توسط جمهوری اسلامی در حال اکتشاف و استخراج است، مردم بلوچ و مناطق بلوچستان سهمی در توسعه و پیشرفت ندارند و مردم بلوچ از حداقل ترین نیازهای خود محروم هستند.

این فعالین می گویند، در صورت اختصاص و صرف سرمایه های بلوچستان به مردم بلوچ و منطقه، بلوچستان و مردمان آن از نیازهای روزمره و مدرنیته بی نیاز خواهند بود و در ردیف سرزمین های توسعه یافته قرار خواهند گرفت.