عمرعلیزاده به همراه احمد کرمدادی، سید جواد قتالی و عدنان قتالی همچنان در بازداشت و بلاتکلیفی در زندان میناب بسر میبرد. وی به دلیل نبود بهداشت و بی توجهی مسئولین زندان، دچار بیماری پوستی شده است و در وضعیت بدی قرار دارد.

به گزارش رصد بلوچستان به نقل از کمپین فعالین بلوچ، “عمر علیزاده” در زندان #میناب مملکت بلوچستان مبتلا به بیماری پوستی شده است.

عمر علیزاده فرزند محمد و اهل روستای #قلمویی است که پس از عدنان و سید جواد توسط نیروهای اطلاعات سپاه از #سیریک مملکت بلوچستان بازداشت شده بود.

این جوان بلوچ پس از بازداشت به یکی از بازداشتگاه های اطلاعات سپاه در بندرعباس منتقل شده بود. پس از جان باختن مولوی موسی رحیمی در بازداشتگاه اطلاعات سپاه، عمر به همراه سید جواد و عدنان به زندان میناب منتقل شدند.

یک منبع مطلع به گزارشگر کمپین گفت: “عمر به دلیل نبود بهداشت مناسب در زندان میناب به بیماری پوستی مبتلا شده، بدنش عفونت کرده و در وضعیت بدی قرار دارد.”

این منبع افزود: “با وجود شرایط بسیار بد جسمانی عمر، مسئولین زندان از انتقال وی به بیمارستان ممانعت کرده اند.”

طبق این گزارش، مسئولین زندان میناب از خانواده احمد و عمر وثیقه های یک میلیاردی برای آزادی آنها درخواست کرده که با وجود تهیه وثیقه توسط خانواده ها، تاکنون برای آزادی آنها اقدامی صورت نگرفته و مسئولین زندان تنها به وعده آزادی آنها اکتفا کرده اند.

از علت بازداشت و اتهامات انتسابی علیه این سه شهروند بلوچ تا لحظه تنظیم خبر اطلاعی در دسترس نیست.

گفتنی است، عدنان و سید جواد پیس از مولوی رحیمی و عمر و احمد پس از مولوی موسی رحیمی توسط نیروهای اطلاعات سپاه بازداشت شده بودند.

مولوی موسی رحیمی در تاریخ ۲ مرداد ماه ۱۴۰۱، در یکی از بازداشتگاه‌های اطلاعات سپاه در بندرعباس به طرز مشکوکی جان باخت.

وی اواخر اردیبهشت ماه و پس از انتقاداتش نسبت به عملکرد جمهوری اسلامی ایران در رابطه با “سیاسی کردن روز اعلام عید” توسط نیروهای اطلاعات سپاه میناب بازداشت و به یکی از بازداشتگاه‌های بندرعباس منتقل شده بود.