کلوبرآپ روستایی در شهرستان گیه که برقراری تماس تلفنی پایدار به رویایی برای اهالی آن تبدیل شده است.

به گزارش رصد بلوچستان، در عصر تکنولوژی و فناوری اطلاعات، شاید در دنیای امروز کمتر جایی پیدا شود که مردم آن از ابتدایی ترین نیازهای خود و راه ارتباط جمعی محروم باشند، اما در شهرستان #گیه، مردم بسیاری از روستاها در رویای یک گفتگوی ساده تلفنی قرار دارند.

نبود پوشش مخابراتی مناسب در مناطقی که تراکم جمعیتی بالایی دارند نارضایتی و گلایه مندی مردم را در پی داشته است.

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حالی با ارائه برنامه ای با دستور کارگروهی ویژه در پی رفع مشکل پوشش مخابراتی و اینترنتی مناطق روستایی بلوچستان است که تاکنون اقدامی عملی انجام نشده است.

بلکه پس از سفر آذری جهرمی به بلوچستان برای رفع اختلالات و ارتقای زیرساخت های مخابراتی، بالعکس جواب داده و شرایط برای شهروندان بدتر از گذشته شده است.

روستای #کلوبرآپ در بخش #بنت شهرستان #گیه از جمله مناطقی است که مردم آن از پوشش مخابراتی بی بهره هستند.

عدم آنتن دهی مناسب و نبود دکل مخابراتی در کلوبرآپ مشکلات زیادی را برای مردم این روستای دور افتاده بوجود آورده و مردم این منطقه برای برقراری تماس تلفنی مجبورند در شبانه روز به بالای تپه ها و قله کوه ها بروند.

همچنین منطقه #توتان با ۱۴ پارچه آبادی فقط یک گیرنده مخابراتی در روستای #پیربنی دارد که در بیشتر مناطق آن ضعف آنتن دهی وجود دارد و با توجه به فاصله ۱۰ کیلومتری روستای #کلوبرآپ از نزدیکترین دکل مخابراتی، عملا هیچ گونه پوشش مخابراتی در این روستا وجود ندارد.

پیگیری های مکرر مردمی نیز تاکنون نتیجه ای در بر نداشته و شهروندان را کلافه و ناراضی کرده است.