اهالی روستای جوزدر از توابع شهرستان گیه در سایه فقدان مدیریت جمهوری اسلامی با عدم دسترسی به آب شرب در مضیقه قرار دارند.

به گزارش رصد بلوچستان، اهالی روستای #جوزدر از توابع شهرستان #گیه با مدیریت ناکارآمد جمهوری اسلامی و عدم دسترسی به آب شرب دست و پنجه نرم می‌کنند.

گفته می‌شود با شروع فصل طاقت فرسای تابستان و گرمای سوزناک آن، مشکل بی آبی به یکی از مهم ترین دغدغه های مردم در شهرستان گیه به ویژه در مناطق روستایی تبدیل شده است.

عبدالستار دهقان رئیس شورای اسلامی روستای جوزدر گفت: “چاه آب مردم جوزدر از رودخانه #بلپیر تامین می شود که با جمع آوری آب‌های سطحی و زیر زمینی و انتقال آن به مخزن، آب شرب تامین شده است”.

وی افزود: “در سیل سال ۹۸ با تخريب کانال انتقال آب به چاه و با خشکسالی و کمبود بارش‌ها متاسفانه مردم در روستای جوزدر با مشکل شدید تامین آب شرب مواجه هستند و اندک آبی که از طریق آب‌های زیر زمینی وارد چاه آب می‌شود غیر بهداشتی است و بوی بسیار بدی می‌دهد”.

دهقان گفت: “با هزینه شخصی حفاری لازم برای مشخص کردن نقطه تخریب انجام شده است که لازم است مسئولین آب و فاضلاب شهرستان در این زمینه اقدامی فوری و عاجل انجام دهند”.

رئیس شورای اسلامی روستای جوزدر عنوان کرد: “علی رغم پیگیری‌های صورت گرفته هنوز هیچ گونه اقدامی برای حل این مشکل صورت نگرفته است”.

تنش آبی در بلوچستان به یک معضل اساسی تبدیل شده که جمهوری اسلامی با بی تفاوتی نسبت به این موضوع در حال انتقال آب دریای بلوچستان به استان‌های دیگر است.