“فداحسین مالکی” نماینده مردم دزآپ در مجلس، سوخت بران بلوچ را «قاچاقچی» نامید.

به گزارش رصد بلوچستان، فداحسین مالکی نماینده مردم دزآپ در مجلس شورای اسلامی، در اعتراض به سوخت‌بری در بلوچستان، سوخت‌بران را «قاچاقچی» نامید.

مالکی با بی‌توجهی به وضعیت معیشتی و عدم اشتغالزایی در بلوچستان گفت: “در استان ما همانند برخی استان‌های دیگر، روزانه حدود ۷ میلیون لیتر سوخت قاچاق می‌شود که این عدد معادل ۷۰ میلیارد تومان شده و ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار خواهد شد که یک درصد آن نیز به مردم استان بلوچستان و سیستان نمی‌رسد و تنها برای آنها بدنامی دارد. باید سازوکاری برای اصلاح این موضوع اندیشیده شود”.

این در حالیست که “شه بخش گرگیج” نماینده مردم بلوچستان در شورای عالی استان‌ها در مصاحبه‌ای با رسانه‌های ایرانی، نبود شغل و منبع درآمد ثابت را از دلایل روی آوردن جوانان استان به مشاغل کاذب از جمله سوختبری دانسته و به کار بردن واژه «قاچاقچی» برای سوختبران را نامناسب خوانده بود.

نماینده مردم بلوچستان در شورای عالی استان‌ها تاکید کرده بود که دولت برای حل بحران آسیب‌های اجتماعی در استان، زیرساخت‌‌های لازم را باید در زمینه رفع بیکاری و ایجاد شغل فراهم کند.

مقامات جمهوری اسلامی ارزشی برای جان و سلامت مردم قائل نیستند و به جای اینکه از مردم عذرخواهی کنند در حال پاشیدن نمک به زخم‌های شهروندان هستند.