مافیای دارو وابسته به سپاه و بیت خامنه ای بیماران سرطانی را در وضعیت بسیار بدی قرار داده اند که ممکن است جان خود را از دست بدهند.

به گزارش رصد بلوچستان به نقل از آواتودی، به دلیل عدم واردات برند‌های معتبر دارویی به بهانه حمایت از تولید داخلی، عمده داروهای موثر بر بیماری های سرطان دچار کمبود جدی شده است و جان های بسیاری به این دلیل یا از دست رفته یا در خطر است.

گفته می شود داروهای با برندهای کارخانه های معروفی چون Roche ،Sofi, Teva و… با بهانه تحمیل هزینه گزاف به بخش سلامت به صورت قطره چکانی وارد می شود و یا کلا وارد نمی‌شوند.

طبق این گزارش، به جای داروهای با برندهای معتبر جهانی، نمونه های ایرانی با حذف رقبای خارجی به بیماران تحمیل می شوند.

از این داروها میتوان داروی هرسپتین و مبترا محصول شرکت Roch، جایگزینی داروی آلیمتا محصول شرکت Lilly، جایگزینی داروی آزاسیتین با برندهای معروف ویدازا و ژنریک کارخانه ساندوز، با نمونه ساخت ایران را نام برد.

نمونه های ساخت ایران، با مواد اولیه هندی و چینی ساخته و فرموله شده است. متاسفانه بعد از سنگ اندازی در واردات به بهانه هزینه بری در نظام سلامت، مرگ و میر این بیماران به شدت افزایش یافته است و علاوه بر آن سبب سرگردانی این بیماران و خانواده آنان در بازار سیاه شده است.

با حذف ارز ۴٢٠٠ تومانی قیمت همین اندک واردات هم بین سه تا پنج برابر افزایش یافته است.

همچنین توزیع داروهای کرونا در پیک شیوع کرونا در داروخانه‌های مخصوص توزیع شیمی درمانی و این نوع مدیریت در عرضه داروهای مصرفی شیمی ‌درمانی، ظن کشتار عمدی این بیماران را تقویت کرده است.