شهروندان بخش زرآباد شهرستان کنارک به دلیل قطعی مکرر و افت شدید ولتاژ برق ناراضی هستند.

به گزارش رصد بلوچستان، بخش #زرآباد شهرستان #کنارک از مناطقی است که بیشترین دمای هوا را تجربه می کند و بنابر اعلام سازمان هواشناسی دمای هوا در این منطقه از ۴۰ درجه عبور کرده است که نبود برق و قطعی های مکرر موجب شده شهروندان با مشکلات عدیده ای گرفتار شوند.

گفته می شود اهالی روستاهای بخش زرآباد بویژه روستاهای #تنبلان، #کلیری، #دوکی و #خوش_آبادگو با قطعی های مکرر و افت شدید ولتاژ برق در تنگنا قرار دارند.

با توجه به گرمای شدید در فصل تابستان و احتیاج ضروری خانواده ها به وسایل سرمایشی و خنک کننده در محوطه کار و زندگی، از مباحث مطرح کنونی نعمت برق است که قطعی های مکرر آن و افت شدید ولتاژ در ساعاتی از شبانه‌روز موجب رنجش مردم شده است.

همچنین نزدیکی روستاهای مذکور به منطقه ساحلی و وجود شرجی بیش از حد معمول و قطع مکرر برق در این روزها بر مشکلات مردم افزوده و باعث نارضایتی آنها شده است، به گونه ای که کنتور های برق خانگی حتی از پوشش دادن یک کولر گازی در طول روز نیز عاجزند و مشکلات بسیاری را برای خانواده هایی که دارای کودک خردسال و نوزاد هستند ایجاد کرده است.

در حالی که هر روز بر شدت گرمای هوا در این منطقه افزوده می شود، افت شدید ولتاژ برق در نقاط مختلف به خصوص روستاها افزایش پیدا کرده است.

بنابر اعلام منابع مطلع، روزانه به دلیل افت ولتاژ برق چندین بار وسایل برقی از کار می افتند و برق خانوارها قطع میشود که به علت گرمای شدید هوا مشکلاتی مانند از کار افتادن وسایل برقی برای خانواده ها ایجاد می کند.

قطعی مکرر و افت ولتاژ برق در بلوچستان بویژه در مناطق ساحلی موجب رنجش و نارضایتی شدید شهروندان از عملکرد جمهوری اسلامی در فصل تابستان است.