به گزارش رصد بلوچستان، مایک پمپئو، وزیر خارجه پیشین ایالات متحده آمریکا، روز سه شنبه ۱۶ مارس گفت، رژیم ایران تنها زبان زور را می‌فهمد و اگر آمریکا به توافق «بد» هسته‌ای سال ۲۰۱۵ بپیوندد، امنیت کمتری خواهد داشت.

پمپئو تأکید کرد که رژیم ایران فقط زبان زور را می‌فهمد و وقتی ما آن را نشان دادیم، به شدت عقب نشینی کرد.

او در مصاحبه‌ای گفت: «اگر این دولت از فشار حداکثری عقب‌نشینی و به «توافق بد» که باراک اوباما با ایران منعقد كرد، برگردد، امنیت آمریكا كمتر خواهد بود».

پمپئو افزود: «با توافق بد با رژیم ایران خاورمیانه امنیت کمتری خواهد داشت و بی‌ثباتی همه منطقه را فرا خواهد گرفت».

پمپئو از اقداماتی که دولت ترامپ رئیس جمهوری سابق ایالات متحده با ایران انجام داده بود دفاع کرد و گفت که در دوران ترامپ ایالات متحده توانست مقابل رژیم ایران به پیشرفت‌هایی دست پیدا کرد. با این حال دولت پرزیدنت ترامپ قادر به دستیابی به توافقی كه مانع دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای شود، نشد.

پمپئو گفت: «رژیم ایران تنها زبان قدرت و زور را درک می‌کنند. آنها قاطعیت را می‌فهمند و ما این را نشان دادیم، و وقتی این کار را کردیم، آنها عقب نشینی کردند».

او ادامه داد: «درست است که ما موفق به امضای توافقنامه‌ای که واقعاً مانع دسترسی ایران به سلاح هسته‌ای شود، نشدیم اما در زمینه منع ایران پیشرفت زیادی داشتیم».

پمپئو گفت :«چه تهدید از سوی چین باشد یا از ایران یا از سوی بازیگران مخرب دیگر در سایر نقاط جهان یا سازمان‌های تروریستی، آنچه آنها می‌فهمند زبان زور و قدرت است. آنها زبان رهبری را می‌فهمند كه مایل است برای تأمین آزادی آمریكا هر روز اقدامات درستی انجام دهد».

پمپئو گفت امیدوارم دولت جو بایدن از مسئولیت‌هایش در این زمینه شانه خالی نکند.