عضو شورای رودبار جنوب مملکت بلوچستان: «بسیاری از روستاییان جازموریان خود را در جوی آب می‌شویند.»

به گزارش رصد بلوچستان، در سایه محرومیت، فقر تحمیلی و تبعیض جمهوری اسلامی در حق مردم بلوچ، روستاییان #جازموریان به حداقل امکانات دسترسی ندارند و برای استحمام به جوی های آب مراجعه می کنند.

«جواد احمدی نژاد میری» نماینده شورای شهرستان #رودبار_جنوب مملکت بلوچستان گفته هنوز برخی از روستاهای منطقه #جازموریان حمام ندارند و اصلا نمی دانند حمام و وسایل استحمام چیست و در جوی آب خود را می‌شویند.

احمدی‌نژاد میری، روز دوشنبه ۶ بهمن به خبرگزاری ایلنا گفت ۴۰ درصد روستاهای جازموریان با مشکل نبود آب بهداشتی مواجه اند و از آب جوی برای شستشوی ظروف، البسه و حتی برای مصارف شرب‌شان استفاده می‌کنند.

این نماینده شورای شهر #رودبار_جنوب با تاکید بر وجود مشکل آب شرب در تمامی مملکت بلوچستان افزود: «یک سال است در روستایی که با مرکز شهر کمتر از ۲ کیلومتر فاصله دارد اداره آب و فاضلاب نتوانسته یک شبکه قدیمی آب را که لوله گذاری آن به بیش از ۴۰ سال قبل باز می‌گردد را تعمیر کند.»

احمدی‌نژاد میری همچنین به خسارات گسترده طوفان شن به کشاورزان منطقه اشاره کرده و گفته که ۹۰ درصد محصول و کشاورزی #جازموریان در طوفان شن چند روز پیش از بین رفته است و کشاورزان دچار خسارت‌های مالی غیر قابل جبرانی شده‌اند.

وی تاکید کرده است که اگر در طول ۴۰ سال گذشته برای جلوگیری از طوفان شن تدبیری اندیشیده می‌شد امروز شاهد نابودی محصولات چند میلیونی و دسترنج صدها کشاورز مملکت بلوچستان نبودیم.

به گفته احمدی‌نژاد میری، در رودبار جنوب کشاورزان در فصل سرما بر روی محصولات پلاستیک می‌کشند که از سرما زدگی جلوگیری کنند اما در طوفان اخیر پلاستیک‌های محافظ پاره شده و محصولات کشاورزی نیم متر در زیر شن مدفون شده‌اند.

شهرستان #رودبار_جنوب در غرب مکران قرار دارد و جمعیت آن ۱۲۸ هزار نفر است.

فقر و محرومیت گسترده در شهرستان‌ها و روستاهای جغرافیای ایران در حالی گزارش می‌شود که دخالت‌های منطقه‌ای و سیاست‌های مبتنی بر ایدئولوژی، مانند گسترش برنامه اتمی یا تلاش برای نابودی اسرائیل، همچنان در راس اولویت‌های نظام جمهوری اسلامی قرار دارد.