کانون مدافعان حقوق‌بشر با انتشار بیانیه ای، بازداشت فعالان کرد را محکوم کرد.

به گزارش رصد بلوچستان، در پی بازداشت های گسترده فعالان کرد توسط جمهوری اسلامی، کانون مدافعان حقوق بشر اقدمات ضد بشری جمهوری اسلامی را طی بیانیه ای محکوم کرد.

در بیانیه کانون مدافعان حقوق بشر آمده که، به سرکوب مردم کرد پایان دهید، در روزهای اخیر، موج بازداشت‌های گسترده فعالان مدنی، دانشجویی و سیاسی در کردستان موجب اعتراض و نگرانی است.

کانون مدافعان حقوق‌بشر ضمن اعتراض به بی‌توجهی نهادهای قضایی و امنیتی به بدیهی‌ترین حقوق متهمان بازداشتی، نحوه بازداشت، وضعیت و محل نگهداری، عدم دسترسی به وکیل و بی‌خبری خانواده‌های بازداشت‌شدگان، اعلام میدارد که متاسفانه در گذشته چنین برخوردهایی در راستای پرونده‌سازی برای فعالان مدنی، سیاسی و در چارچوب پروژه‌های امنیتی و سرکوبگرانه به ویژه در مناطقی چون کردستان و بلوچستان بوده که علی‌رغم نبود دلایل و استنادات حقوقی و قضایی و صرفا بر مبنای اراده سیاسی منجر به صدور احکام ناعادلانه سنگین و حتی اعدام شده است.

از این رو کانون مدافعان حقوق‌بشر ضمن اعتراض جدی به امنیتی کردن فضای کردستان و تداوم شیوه‌های سرکوبگرانه در این منطقه محروم و رنج کشیده، خواهان آزادی هر چه سریعتر بازداشت‌شدگان و پایان دادن به تضییع حقوق متهمان و نگرانی خانواده‌ها و هموطنان عزیز است.