جمهوری اسلامی پروژه چاه ژرف شمال بلوچستان را با عدم در اختیار قرار دادن آب به شهروندان به آب معدنی تبدیل کرد.

به گزارش رصد بلوچستان، چاه ژرف شمال بلوچستان و واقع در منطقه سیستان که میلیارد ها تومان اعتبار به آن در جهت تامین آب برای شهروندان منطقه اختصاص داده شده بود، تبدیل به شرکت و تولید و بسته بندی آب معدنی با نام «zab» شده است.

پروژه چاه ژرف شمال بلوچستان در حالی برای آبادانی منطقه سیستان و بی نیاز ساختن شهروندان از آب افغانستان ایجاد شده بود که «حبیب الله دهمرده» نماینده ولایی شمال بلوچستان با ناکارآمدی و منفعت طلبی خود آن را به آب معدنی و بسته بندی برای فروش تبدیل کرده است.

رسانه های وابسته به این نماینده ولایی، تولید آب معدنی در این منطقه را با آب و تاب فراوان یکی از دستاوردها و افتخارات «دهمرده» در منطقه عنوان کرده اند.

این در حالیست که اهالی این منطقه به آب شرب برای مصارف روزانه خود دسترسی ندارند و با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم می کنند.

همچنین جمهوری اسلامی در شهرستان دشتیاری این اقدام ضد مردمی را انجام داده بود. دستگاه آب شیرین کن که برای مردم شهر #نگور و #دشتیاری نصب و راه اندازی شده بود در انحصار سپاه در آورده شده و در حالی که مردم این منطقه از تشنگی رنج می برند در حال تولید آب معدنی و بسته بندی آن با نام «آپ» هستند.