عوامل وابسته به سپاه پاسداران با مصادره زمین های مردم بلوچ در حال احداث و بهره برداری پروژه های هکتاری در سواحل بلوچستان هستند.

اختصاصی/ به گزارش رصد بلوچستان، افراد غیربومی و از عوامل وابسته به سپاه پاسداران با مصادره ی زمین های مردم بلوچ در حال احداث مزارع بزرگ پرورش میگو در روستای #تنگ از توابع شهرستان کنارک به مساحت ۵۰۰ هکتار هستند.

این افراد که سه برادر از تهران و از پیمانکاران بزرگ پتروشیمی #چابهار هستند با استفاده از نفوذی که در دستگاه های دولتی دارند با گرفتن امتیاز مزرعه پرورش میگو قصد دارند آن را در روستای #تنگ راه اندازی کنند.

زمین مزرعه پرورش میگو با مساحت ۵۰۰ هکتار که فنس کشی و آغاز کار آن شروع شده در جاده ترانزیتی #کاروان در محور #کهیر به کنارک در محدوده کوه گِل فشان به طول ۳ هزار متر و عرض ۱۵۰۰ متر قرار دارد.

همچنین کار نهال کاری این زمین نیز آغاز شده و این افراد غیربومی قصد دارند تا در کنار مزرعه پرورش میگو و نزدیکی آن با کوه گِل فشان یک جاذبه گردشگری و توریستی احداث کنند.

جمهوری اسلامی با مصادره بسیاری از زمین های مردم بلوچ، آنها را به غیربومیان واگذار کرده و با این اقدامات در حال تخریب محیط زیست و تغییر بافت جمعیتی در سواحل بلوچستان است.