سپاه پاسداران پس از کشف یک معدن بر روی زمین یک شهروند بلوچ، زمین آن را با کمک عوامل وابسته به خود در منطقه کیچی مصادره کرده است.

به گزارش رصد بلوچستان، سپاه پاسداران جهت مصادره زمین یک شهروند بلوچ به دلیل وجود یک معدن در آن، با سند سازی جعلی و به نام زدن آن توسط عوامل وابسته به خود باعث ایجاد اختلاف طایفه ای شده است.

سپاه پاسداران با این اقدام قصد دارد هم یک درگیری و اختلاف بزرگ را در روستای اومار دهستان سفیدآبه بوجود آورد و هم اینکه با خیال راحت اقدام به استخراج از آن کند.

این معدن در روستای #اومار دهستان #سفیدابه شهرستان نیمروز توسط یک چوپان کشف شده است.

بر اساس اعلام منابع مطلع، این زمین متعلق به یک شهروند بلوچ بوده که سپاه پاسداران با برنامه از پیش طراحی شده آن را به نام یکی از عوامل وابسته به خود سند زده است.

همچنین سپاه جداگانه به چندین تن از سران طوایف در این منطقه قول داده تا چند درصد از درآمد حاصل از این معدن را به آنها واگذار کند که دیگر شهروندان سهمی از آن ندارند.

این در حالیست که همان وعده به دیگر سران طوایف توسط سپاه بدور از اطلاع رسانی به سران دیگر داده شده است.

به گفته منابع مطلع، «وعده سپاه به سران طوایف می تواند باعث درگیری بزرگی شود و جوانان بیگناه زیادی نیز در اثر این خواهشات سران طوایف که عملا توسط سپاه برنامه ریزی شده کشته شوند.»

گزارش ها از این معدن حاکی است، کارگران بلوچی که در آن مشغول به کار بودند توسط سپاه اخراج شده و نیروهای غیربومی جای آنها را گرفته اند.

معادن بلوچستان از سرمایه های ملت بلوچ است که سپاه پاسداران در حال مصادره و استخراج آنها برای خود است، سهم مردم بلوچ از آن ایجاد اختلاف و درگیری های طایفه ای توسط سپاه پاسداران است.