کشاورزان منطقه هشت بندی مملکت بلوچستان در پی تداوم افت شدید قیمت محصول گوجه فرنگی خواستار اقدام سریع و فوری مسئولان جمهوری اسلامی برای ساماندهی بازار و جلوگیری از نابودی دسترنج و سرمایه شان شدند.

به گزارش رصد بلوچستان، در سایه بی تفاوتی جمهوری اسلامی و عدم توجه به دسترنج کشاورزان، افت قیمت محصولات کشاورزی باعث بروز مشکلات فراوانی برای این قشر زحمتکش از جامعه در هشتبندی مملکت بلوچستان شده است.

در پی افت شدید قیمت محصول گوجه فرنگی و پیاز در منطقه هشت بندی مملکت بلوچستان برداشت این محصولات صرفه‌ای برای کشاورزان ندارد و دسترنج آنها در مزارع در حال از بین رفتن است.

نزدیک به ۵۰ هزار نفر از طریق فعالیت‌های کشاورزی در منطقه هشت بندی امرار معاش می‌کنند که افت شدید قیمت محصولات معیشت آنها را به شدت در معرض خطر قرار داده است.

به دلیل افزایش سرسام آور قیمت نهاده‌های کشاورزی و بالا رفتن هزینه‌های تولید قیمت فعلی محصولات کفاف هزینه‌های تولید کشاورزان را نیز نمی‌دهد و نابسامانی بازار محصولات سبب نارضایتی گسترده مردمی شده است.

با وجود وعده‌های متعدد مسئولان جمهوری اسلامی برای ساماندهی بازار فروش محصولات کشاورزان به ویژه گوجه فرنگی و پیاز تاکنون اقدامی در حمایت از آنها که در اوج برداشت محصولات خود هستند صورت نگرفته است.