با سوء مدیریت جمهوری اسلامی، قیمت افسارگسیخته کالا و اجناس شهروندان را در تنگنا قرار داده و مردم سراوان توان تامین نیازهای روزانه خود را ندارند.

به گزارش رصد بلوچستان، قیمت اقلام و کالاهای اساسی در بلوچستان بویژه شهرستان سراوان شهروندان را کلافه کرده است. این گرانی به گونه ای است که قیمت اقلام در روز گذشته نسبت به روز بعد کاملا متفاوت است.

در سایه اهمال کاری و ناکارآمدی جمهوری اسلامی در مدیریت مملکت، کمر شهروندان از افزایش قیمت ها و عدم توان در خریدهای روزانه خمیده شده است.

برخی از کالاها مانند گوشت سفید روند صعودی به خود گرفته و گویای این است که کنترل بازار از توان جمهوری اسلامی خارج شده است.

جمهوری اسلامی با توزیع کالاهای اساسی مانند برنج، روغن، مرغ و شکر در تلاش است تا بتواند اوضاع را کنترل کند اما به دلیل مدیریت نامناسب، با ازدحام مردم به سمت فروشگاه ها و مراکز عرضه کالاهای اساسی موجب شده تا در بحران کرونا در این زمینه نیز ناکام بماند.

در روزهای اخیر با توجه به مشکلات به وجود آمده مرغ نه تنها در سراوان کمیاب بلکه همان اندک مقدار موجود با قیمت گزاف به فروش می رسد که شهروندان به محض شنیدن قیمت با چشمانی حسرت بار فروشگاه را ترک می کنند.

بنا بر اظهارات شماری از شهروندان سراوانی قیمت مرغ زنده در سراوان به کیلویی ۵۰ هزار تومان رسیده است.

فروشندگان مرغ زنده در سراوان می گویند مرغی که با کیلویی ۳۵ و یا ۳۸ هزار تومان به فروش می رسد مرغ شهرستان است و با قیمت بالاتر خریداری کرده و با توجه به هزینه حمل، فروش کمتر از این نرخ صرفه اقتصادی ندارد.

این در حالیست که مسئولین جمهوری اسلامی با پروپاگاندای حکومتی از عدم مشکل در تامین ارزاق اساسی خبر می دهند اما در واقعیت، کمبودها و ناکارآمدی جمهوری اسلامی در مدیریت، امان مردم را بریده است.