شماری از احزاب سیاسی ملل شامل بلوچ، کرد، عرب، ترک، لر، ترکمن و کاسپین در نشست مشورتی در خصوص اتفاقات اخیر بلوچستان گفتگو‌ و هم اندیشی کردند.

به گزارش رصد بلوچستان، نمایندگان شماری از احزاب سیاسی ملت های تحت ستم شامل احزابی از بلوچستان، کردستان، لرستان، احواز، آذربایجان، کاسپین و‌ترکمن صحرا روز یکشنبه ۱۰ اسفند ۹۹ طی نشستی به دعوت حزب «بلوچستان راجی تپاکی» در خصوص وضعیت بلوچستان و وقایع اخیر هم اندیشی و چاره جویی کردند.

در این نشست احزاب سیاسی با ابراز تسلیت و تاثر از جنایت های رژیم ایران و سپاه پاسداران به عنوان عامل کشتار سوختبران بلوچ با مبارزات ملت بلوچ ابراز همبستگی کردند.

احزاب سیاسی همچنین در خصوص چگونگی پیگیری وقایع اخیر و جلوگیری از اتفاقات مشابه و ضرورت همکاری ملت های در بند برای همبستگی متقابل به بحث و‌تبادل نظر پرداختند.

لازم به ذکر است، در تاریخ ۴ اسفند ماه ۹۹ نیروهای سپاه در مرز شمسر سراوان به سمت سوخت بران آتش گشودند که بر اثر آن بیش از ۳۷ سوخت بر کشته و زخمی شدند که پس از آن مردم بلوچ در شهرهای مختلف بلوچستان نسبت به این جنایت سپاه دست به اعتراض زدند. این اعتراضات با وارد شدن به هفتمین روز خود همچنان در بلوچستان ادامه دارند.