واکسن روسی کرونا در خود روسیه هم تست نشده و هیچگونه تایید جهانی ندارد و بشدت خطرناک است بطوریکه خودی های جمهوری اسلامی هم صدایشان درآمده است.

به گزارش رصد بلوچستان، مینو محرز عضو ستاد مقابله با کرونا در واکنش به واردات واکسن روسی کرونا که هیچ تاییدیه جهانی را ندارد گفته که به عنوان یکی از اعضای کادر درمان واکسن روسی را تزریق نمی‌کند و واردات واکسن روسی از شانس بد مردم است.

مقامات جمهوری اسلامی در حالی از واردات واکسن روسی کرونا قبل از ۲۲ بهمن خبر می‌دهند که مینو محرز، عضو ستاد مقابله با کرونا می‌گوید: “تهیه واکسن کرونای روسی توسط دولت از شانس بد مردم جغرافیای ایران است. به هیچ عنوان از این انتخاب راضی نیستم زیرا تاکنون هیچ اطلاعاتی از این واکسن منتشر نشده است”.

محرز با بیان اینکه “واکسن کرونا باید دارای استاندارد‌های جهانی باشد” افزود: “معلوم نیست از چه زمانی تاکنون سازمان غذا و داروی کشور جزو منابع بین‌المللی شده‌؟ این سازمان زمانی می‌تواند واکسنی را تایید کند که پیش از آن، مورد تایید سازمان بهداشت جهانی قرار گرفته باشد”.

حق برخورداری از بالاترین استانداردهای قابل حصول سلامتی یا حق برسلامتی یکی از مواردی است که در اسناد حقوق‌بشری بر اهمیت آن تأکید شده است.