مدیر مدرسه دینی تحفیظ القرآن سرباز کلات نسبت به وضعیت بد سوخت بران در نقاط صفر مرزی واکنش نشان داد.

به گزارش رصد بلوچستان، مولوی مهیم ملک رئیسی مدیر مدرسه دینی تحفیظ القرآن #کلات شهرستان #سرباز با انتشار مطلبی با عنوان «انالله و انا الیه راجعون» و «کمک کمک» نسبت به وضعیت بد سوخت بران در نقاط صفر مرزی و بی توجهی مسئولین نسبت به آنها واکنش نشان داده و انتقاد کردند.

به گفته مولوی ملک رئیسی، جمع عظیمی از سوخت‌بران بین مرز جغرافیای ایران و پاکستان چندین مدت است که گیر افتاده و در وضعیت بسیار سخت و خطرناکی قرار دارند و چندین تن از آنان از گرسنگی و تشنگی جان خود را از دست داده اند.

وی گفته که، فیلمهایی دارد دست به دست می شود که نشانگر حفر چاه توسط سوخت‌بران جهت تأمین آب آشامیدنی است.

مدیر مدرسه دینی تحفیظ القرآن کلات نیز از رسیدن گزارش‌های غیررسمی حکایت از فروش یک بطری آب 1/5 لیتری به قیمت یکصد هزار تومان در نقاط صفر مرزی خبر داده است.

مولوی ملک رئیسی در ادامه نوشته، افرادی که چند کیسه برنج جهت مصرف خانگی با خود همراه داشته‌اند مجبور شده اند تا با آب خالی آنرا جوشانده و مصرف کنند.

وی افزوده که مأموران مرزی پاکستان به آنان اجازه ورود به خاک ایران را نمی دهند. امید است دولتمردان جمهوری اسلامی از طریق مذاکره با دولت همسایه جان صدها نفر را نجات دهند.

لازم به ذکر است، سپاه پاسداران و ارتش پاکستان با همکاری یکدیگر مانع از تردد سوخت بران و گرفتار شدن آنها در نقاط صفر مرزی شده اند که در این بین دستکم پنج سوخت بر بلوچ در اثر گرسنگی و تشنگی جان خود را از دست داده اند.