آمار مبتلایان به کرونا در مملکت بلوچستان افزایش چشمگیری پیدا کرده و ورود کرونای هندی به چابهار بر نگرانی ها افزوده است.

به گزارش رصد بلوچستان، شیوع گسترده کرونا در مملکت بلوچستان و افزایش آمار مبتلایان و مرگ و میر ناشی از آن در کنار ورود احتمالی کرونای هندی به چابهار بر نگرانی شهروندان افزوده است.

روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان #چابهار اعلام کرده که وضعیت چابهار از نظر کرونا بحرانی شده و سازمان بنادر و دریانوردی هم از قرنطینه یک لنج پاکستانی مضنون به کرونای هندی در چابهار خبر داده است.

اعلام شده کرونای هندی وارد چابهار شده و سازمان بنادر و دریانوردی از قرنطینه سرنشینان یکی از شناورهای سنتی پاکستانی ورودی به بندر چابهار پس از مثبت شدن تست کرونای دو تن از دریانوردان آن خبر داده است.

به گفته سازمان بنادر و دریانوردی، شناور مذکور با ۱۳ خدمه، از روز ۲۱ اردیبهشت ماه وارد لنگرگاه بندر چابهار شده که پس از اقدامات کنترلی و مثبت اعلام شدن تست دو نفر از خدمه آن، تا تعیین تکلیف توسط مرکز بهداشت شهرستان چابهار بر اساس پروتکل‌های مصوب، اجازه ورود دریافت نکرده و مراحل قرنطینه را به مدت دو هفته طی خواهد کرد.

همچنین گزارش ها حاکی است، ظرفیت تخت های بیمارستان #بنگلان توسط بیماران مبتلا به کرونا تکمیل شده است و آمار مبتلایان همچنان در حال افزایش است.