جمهوری اسلامی دو واحد صنفی را به بهانه عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در چابهار پلمب کرد.

به گزارش رصد بلوچستان، جمهوری اسلامی در حالی دو واحد صنفی را در چابهار به بهانه عدم رعایت پروتکل های بهداشتی پلمب کرده که مسئولان آن اقدامی در برخورد با اماکن دولتی در دستور کار ندارند.

جمهوری اسلامی با بی تفاوتی نسبت به سلامت و جان شهروندان، باعث ایجاد صف های طولانی در فروشگاه های دولتی افق کوروش، ثبت نام سهام عدالت در کافی نت ها و دفاتر پیشخوان و … شده، اما در برخورد با این اماکن اقدامی در دستور کار خود نداشته است.

شهروندان بلوچ نسبت به دوگانگی در اجرای قانون به شدت گلایه دارند و نسبت به پلمب واحدهای صنفی خود به بهانه عدم رعایت پروتکل ها معترض هستند.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان #چابهار گفته، «کارشناسان بهداشت محیط و حرفه ای این شهرستان در بازدیدهای تشدید یافته و به منظور کنترل حفظ شیوه نامه های بهداشتی و پروتکل های پیشگیری از کرونا ۲ واحد صنفی متخلف را پلمب و غیر فعال کردند.»

به گفته وی، «یک واحد صنفی آرایشگاه مردانه و یک واحد صنفی اغذیه فروشی که پیشتر از سوی بازرسین بهداشت محیط و حرفه ای، اخطاریه دریافت نموده بودند، بعلت عدم رفع نواقص بحرانی و پروتکل های پیشگیری از کرونا با دستور مقام قضایی تا اطلاع ثانوی تعطیل شدند.»