نبود زیرساخت های ارتباطی و بی توجهی جمهوری اسلامی به در اختیار قرار دادن امکانات مناسب آموزش مجازی، بسیاری از دانش آموزان را از ادامه تحصیل محروم کرده است.

به گزارش رصد بلوچستان، شیوع کرونا و نبود زیرساخت های ارتباطی مناسب برای تحصیل دانش آموزان در بلوچستان معادلات را بر هم زده و جمهوری اسلامی با عدم توان در مدیریت و در اختیار قرار دادن امکانات و تجهیزات لازم موجب بازماندگی از تحصیل بسیاری از دانش آموزان شده است.

نبود زیرساخت های مخابراتی و عدم توان خانواده ها جهت تامین ابزار لازم برای تحصیل فرزندان شان، وضعیت را برای دانش آموزان سخت کرده است.

اما در این بین دانش آموزانی بودند که برای یادگیری علم کیلومترها راه در ریگ زارها پیاده روی کرده تا به بلندای کوه و ارتفاعات منبع آب برای یافتن آنتن پناه ببرند.

با گلایه و انتقاد یکی از دانش آموزان بلوچستان، آذری جهرمی در پاسخ به او برای نبود اینترنت در برخی از روستاهای این استان گفت: «از اینکه پیگیر درس و تحصیلت هستی خیلی خوشحالم و از اینکه مشکل داشتی ناراحت؛ و البته من باید مشکلت را برطرف کنم…»

برای برطرف کردن این مشکل وزیر ارتباطات سفری ۱۰ روزه به بلوچستان داشت و قول داد تا پایان اردیبهشت ماه مشکل برطرف خواهد شد، اما نه تنها دردی از معضلات کاسته نشد که اختلال در شبکه مخابراتی بلوچستان هر روز بدتر از قبل شد.

به گفته رخشانی مدیرکل آموزش و پرورش بلوچستان، هم اکنون حدود ۴۰۰ هزار دانش آموز از تدریس مجازی در بلوچستان به دور هستند.

رخشانی افزوده، ۸۲۵ هزار دانش آموز در استان وجود دارد که از این تعداد ۳۷۸ هزار و اندی در شبکه شاد عضو بوده و ۴۵۳ هزار و اندی در این شبکه عضو نیستند، که بخشی از این میزان مربوط به حاشیه نشینی شهرهای #دزاپ، #پهره و #چابهار و بخش دیگر به دانش‌آموزان روستایی و عشایری بر می گردد.