دو عضو سپاه پاسداران در درگیری با گروه مسلح ناشناس در مریوان کشته شدند.

به گزارش رصد بلوچستان، خبرگزاری‌های جمهوری اسلامی امروز پنجشنبه ۲ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ از درگیری میان نیروی‌های «قرارگاه حمزه سیدالشهدا» مریوان از توابع استان کردستان با افراد مسلح ناشناس که منجر به کشته شدن دو تن از نیروهای سپاه شد، خبر دادند.

به گفته خبرگزاری های سپاه، این درگیری ساعت بیست و پنج دقیقه بامداد شب گذشته اول اردیبهشت ماه سال جاری میان نیروهای بومی شهرستان مریوان با افراد مسلح ناشناسی که آنها را «گروهک‌های ضد انقلاب» خواند، رخ داد.

بر اساس این گزارش در این درگیری دو تن از نیروهای سپاه پاسداران کشته شدند.

خبرگزاری سپاه پاسداران در ادامه گزارش خود مدعی شد که در این درگیری «دو تن از نیروهای مسلح ناشناس نیز کشته و تعدادی از این افراد زخمی شدند و اعضای باقی مانده نیز با توجه به شرایط مرزی منطقه متواری شدند‌.»

وب سایت «هه‌نگاو» هویت دو عضو کشته شده سپاه پاسداران را «عثمان جهانی» و «ناصر امینی» اهل مریوان عنوان کرده است.

تاکنون هیچ یک از احزاب کُرد مخالف حکومت ایران مسئولیت این درگیری را بر عهده نگرفته‌اند.

مناطق کُردنشین شمال غرب جغرافیای ایران در سال های اخیر همواره شاهد درگیری بین نیروهای سپاه پاسداران و احزاب کُرد مخالف نظام بوده است.

گفتنی است جمعه گذشته ۲۷ فروردین ماه سال جاری نیز گروهی نظامی به نام «عقاب ‌های زاگرس»، مسئولیت کشته شدن یک عضو سپاه پاسداران ایران در پیرانشهر در استان آذربایجان غربی را به عهده گرفتند.

در سال‌های اخیر حملات توپخانه‌ای نیروی‌های نظامی ایران علیه مواضع احزاب اپوزیسیون کُرد، باعث افزایش تنش‌ها بین حکومت ایران و این احزاب شده است.

در پی حملات توپخانه‌ای و پهپادی سپاه پاسداران، نیروهای مخالف کُرد نیز در مواردی به مواضع سپاه پاسداران و اعضای آن حمله کرده‌اند.