شش تن از نیروهای وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران در بلوچستان کشته شدند.

تکمیلی/ به گزارش رصد بلوچستان، مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت اطلاعات در اطلاعیه‌‌ای از کشته شدن سه نفر از نیروهای خود در بلوچستان خبر داده و همزمان مسئول روابط عمومی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه جمهوری اسلامی نیز کشته شدن سه تن از نیروهای خود و مجروح شدن یک نفر را تایید کرده است.

روز چهارشنبه ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۹، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت اطلاعات در انتشار بیانیه ای گفته است که این سه نفر به دنبال اقدامات اطلاعاتی بر روی یکی از باندهای جرائم سازمان یافته بلوچستان کشته شدند. از نحوه کشته شدن این سه تن جزئیات بیشتری منتشر نشده است.

همچنین «قاسم حسن زاده»، مسئول روابط عمومی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه جمهوری اسلامی روز چهارشنبه در خصوص کشته شدن سه عضو سپاه پاسداران به خبرگزاری «ایلنا» گفت: «در ساعت ۱۶ عصر روز دوشنبه دو دستگاه خودروی ناحیه مقاومت بسیج شهرستان #گیه که در مسیر #اسپکه به گیه در حال تردد بوده در سه راهی محور #بمپور به اسپکه مورد حمله یک دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ قرار گرفتند.»

او گفته است این اقدام یک حمله مسلحانه بوده و سه پاسدار کشته و یک نفر مجروح شدند.

پیش از این در روز سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹، نیز در اقدامی مشابه دو دستگاه خودروی متعلق به نیروهای بسیج شهرستان گیه از سوی سرنشینان یک دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ مورد حمله مسلحانه قرار گرفتند که در این نیز سه و یک مجروح بر جای گذاشته بود.