رسانه های پاکستان گزارش هایی از کشته شدن ملاعمر شاهوزهی به همراه فرزندانش توسط پلیس پاکستان در تربت ایالت بلوچستان منتشر کردند.

به گزارش رصد بلوچستان، روزجاری ۲۷ آبان ماه ۹۹، منابع خبری پاکستانی از کشته شدن ملا عمر شاهوزهی به همراه فرزندانش در شهر تربت منطقه سیٹلائیٹ خبر دادند.

بر اساس گزارش های دریافتی از روابط عمومی ارتش پاکستان، مدتی پیش نیروهای امنیتی در منطقه #کیچ شهرستان #تربت، به یک خودرو مشکوک شده و تیراندازی کردند.

در نتیجه تیراندازی ماموران امنیتی دو نوجوان از سرنشینان خودرو کشته شده که خبرها حاکی است این دو از فرزندان ملاعمر شاهوزهی بودند.

ارتش پاکستان در یک گزارش از کشته شدن ملاعمر خبر داده و در خبری دیگر از مفقودی او نیز اطلاع رسانی کرده بود، اما با انتشار تصاویر به نظر میرسد پدر و‌دو فرزندش کع راکبان یک‌ خودرو بودند جملگی کشته شده اند.

پیش از این فعالان بلوچ مخالف پاکستان از ارتباط و همکاری ملاعمر‌شاهوزهی با پاکستان خبر میدادند که‌در صورت صحت این ادعاها کشته شدن ملا عمر توسط پاکستان سوال برانگیز خواهد بود.

برخی از فعالان کشته شدن ملاعمر‌‌را در پی معامله ای بین ایران و پاکستان عنوان میکنند.

رئیس سابق آی اس آی سازمان اطلاعات پاکستان چند ماه قبل از همکاری این آژانس در تحویل عبدالمالک ریگی به ایران خبر داده بود.

در ماه های اخیر روابط ایران و پاکستان با همکاری بیشتر با چین پیوند خورده و‌نزدیک تر شده است.

ملاعمر‌شاهوزهی یکی از مخالفان مسلح شناخته شده در دو دهه اخیر علیه جمهوری اسلامی بود که در اطراف تربت پاکستان زندگی میکرد.

در ماه های اخیر ایران و پاکستان قراردادهای امنیتی با یکدیگر امضا کرده و مرز بین بلوچستان شرقی وغربی انسداد بیشتری از طرف پاکستان یافته است.