بر اثر تصادف یک دستگاه خودروی سواری با یک دستگاه کامیون در میناب مملکت بلوچستان، یک سوخت‌بر بلوچ جان باخت.

به گزارش رصد بلوچستان به نقل از کمپین فعالین بلوچ، روز گذشته ۳ فروردین ماه ۱۴۰۰، بر اثر تصادف خودروی سوخت‌بر پژو با یک دستگاه کامیون در محدوده روستای #چاه_اسماعیل از توابع شهرستان #میناب مملکت بلوچستان، یک نفر کشته شد.

فرد جان باخته راننده خودروی سوخت‌بر بوده که بر اثر شدت جراحات وارده ناشی از تصادف جان خود را از دست داده است. از هویت این سوخت‌بر اطلاعی در دست نیست.

چاه اسماعیل روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان میناب در استان هرمزگان است. این روستا در دهستان گوربند قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۲۵۸۵ نفر بوده‌است.

سوختبران از اقشار تهیدست بلوچ در مملکت بلوچستان هستند که بیکاری و تنگدستی شغل خطرناک و طاقت‌فرسای سوخت‌بری را به آنان تحمیل کرده است. در میان سوخت‌بران کودکان ۱۲ساله تا مردان ۷۰ساله، دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی وجود دارند. آنها به‌طور مستمر در معرض خطراتی مانند تیراندازی مستقیم نیروهای امنیتی و انتظامی، تصادف و واژگون شدن خودرو بر اثر تعقیب و گریز، آتش گرفتن و سوختن سرنشینان خودرو قرار دارند. در میان سوخت‌بران نوجوانانی وجود دارند که سرپرستی خانواده را به‌عهده‌ دارند و برای امرار معاش خانواده‌ٔ خود ناچار شده اند این کار طاقت‌فرسا را به‌عنوان شغل‌ انتخاب کنند. کاری بسیار خطرناک که سرانجام آن در اکثر موارد به مرگ ختم می‌شود.