افراد مسلح ناشناس یک شهروند بلوچ در دزاپ را به قتل رساندند.

به گزارش رصد بلوچستان، شب گذشته ۲۶ فروردین ماه ۱۴۰۰، یک شهروند بلوچ به نام “امان الله کبدانی” فرزند شیرمحمد توسط افراد مسلح ناشناس کشته شد.

بنابر اعلام منابع مطلع، حدود ساعت ۲۲:۳۰ شب در ۳۰ متری خیابان کشاورز سارقان با موتورسیکلت راه او را سد کرده و پس از مقاومت، او را به شدت زخمی کرده اند.

این منبع گفت: “پس از زخمی شدن و مشاهده جراحت وخیم توسط مردم محلی، با پلیس ۱۱۰ تماس گرفته شده که نیروهای امنیتی با بهانه های مختلف حاضر به آمدن در محل نشده اند.”

این منبع در ادامه گفت: “همچنین مردم محلی طی تماس با اورژانس، آنها هم جهت انتقال امان الله به بیمارستان حاضر به همکاری نشده اند که توسط مردم به بیمارستان منتقل شده است.”

این منبع افزود: “پس از انتقال امان الله به بیمارستان و مداوای اولیه، وی در ساعت ۴ صبح به دلیل شدت جراحات جان خود را از دست داده است.”

نیروهای امنیتی با عدم اراده در تامین امنیت شهرهای بلوچستان و عدم پیگیری و شناسایی مخلان امنیت موجب نگرانی شهروندان شده اند.

شهروندان بلوچ بر این باورند که نیروهای امنیتی خود عامل اصلی در ناامن کردن و ایجاد درگیری های خونین هستند و از این رو با وجود تماس، آنها اقدامی در دستور کار ندارند.

فعالین بلوچ از عموم مردم بلوچ خواسته اند تا خود نسبت به امنیت شهرها و روستاهای خود گروه های «پلیس سرمچار» را تشکیل دهند.