تیراندازی نیروهای نظامی به یک خودروی حامل اتباع خارجه اهل افغانستان در محور پهره_بم، منجر به کشته و زخمی‌شدن دو کودک بلوچ شد.

به گزارش رصد بلوچستان به نقل از کمپین فعالین بلوچ، روز گذشته ۸ خرداد ماه ۱۴۰۰، مأموران انتظامی به سمت یک خودروی حامل اتباع خارجی در محور #پهره – #بم در محدوده بزمان، تیراندازی کرده‌اند. به دنبال تیراندازی و واژگونی خودرو، راننده خودرو کشته و برادر کوچکترش زخمی شده است.

هویت کودک کشته شده “امیرحسین شیهکی” ۱۸ ساله و هویت کودک مجروح “سجاد شیهکی” فرزند تقی عنوان شده است.

امیرحسین و سجاد با خودروی پژو ۴۰۵ در حال جابه‌جایی تعدادی مسافر از اتباع خارجه اهل کشور افغانستان بوده‌اند که مورد تیراندازی مأموران انتظامی قرار گرفته‌اند.

گزارش شده است نیروهای نظامی پس از تعقیب و گریز، به سمت خودروی این دو شهروند تیراندازی کرده‌اند. بر اثر تیراندازی، لاستیک خودرو پنچر و منجر به واژگونی آن شده است.

بر اساس گزارش‌های دریافتی، سجاد دچار جراحت شدید شده و در icu به سر می‌برد.

از وضعیت و تعداد تلفات اتباع اهل افغانستان تاکنون اطلاعی در دسترس نیست.

بر اساس گزارش سالانه ۲۰۲۰ کمپین فعالین بلوچ، تعداد ۴۶ سوختبر و کالابر که با افزایش ۱۰ درصدی نسبت به سال قبل روبه‌رو بوده است بر اثر تیر اندازی مستقیم و یا واژگونی خودرو در هنگام تعقیب و گریز، آتش گرفتن خودرو بر اثر نشانه گرفتن گالن های سوخت و یا عدم ارائه خدمات اورژانسی به زخمی ها، توسط نیروهای انتظامی جان خود را از دست داده‌اند.