افراد مسلح با تیراندازی به سمت شماری از شهروندان زن، باعث کشته و زخمی شدن ۶ تن شدند.

تکمیلی/ به گزارش رصد بلوچستان به نقل از کمپین فعالین بلوچ، شب ۲۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱، افراد مسلح با تیراندازی به سمت منازل مسکونی که شماری از زنان در منطقه #گردا شهرستان #خاش دور هم حضور داشتند، باعث کشته و زخمی شدن شش شهروند شدند.

گفته می شود در این تیراندازی، یک شهروند زن با هویت “زهرا.م” با اصابت مرمی گلوله به قفسه سینه و تیر خلاصی به سر کشته و چهار خواهر وی که هویت سه تنشان “هاجره”، ” آسيه” و “شهپری” به همراه زن برادرشان بودند، زخمی شدند.

این درگیری بر اثر اختلافات قبلی رخ داده که افراد مسلح به سمت شماری از شهروندان زن تیراندازی کرده اند.

براساس این گزارش، افراد مسلح بوسیله هشت دستگاه خودرو به محل حضور این خانواده رفتند و به سمت این شهروندان تیراندازی کرده اند.

طبق این گزارش، این درگیری براساس اختلافات قبلی افراد مسلح بوده و پیش از تیراندازی که شهروندان دور هم جمع بوده اند نیروی انتظامی نیز حضور داشته که پس از ترک محل توسط نیروهای نظامی افراد مسلح وارد عمل شده اند.

یک منبع مطلع به گزارشگر کمپین گفت: “نیروهای نظامی با افراد مسلح همکاری داشته اند و پس از ترک آنها تیراندازی شروع شده و پس از آن ماموران به محل درگیری مراجعه نکرده اند.”

براساس گزارش سالانه ۲۰۲۱ کمپین فعالین بلوچ، دستکم ۱۱۵ شهروند بلوچ توسط افراد و سارقان مسلح در مملکت بلوچستان کشته و زخمی شده اند. در بین این کشته و زخمی شدگان، دستکم ۵ نفر کودک و ۴ تن دیگر زن بوده‌اند.