عوامل وابسته به جمهوری اسلامی، پس از خرید محصولات کشاورزی کشاورزان بلوچ متواری شدند.

به گزارش رصد بلوچستان، جمهوری اسلامی با وارد کردن دلالان به بازار محصولات کشاورزی در بلوچستان، با خرید محصولات، آنها را مصادره کرده و پول این مردم را خوردند.

جمهوری اسلامی به دلیل جلوگیری از فروش محصولات کشاورزی توسط کشاورزان بلوچ، پای دلالان غیربومی را به بلوچستان باز کرده است.

با ورود دلالان وابسته به سپاه و جمهوری اسلامی، آنها محصولات کشاورزی از قبیل خرما را از کشاورزان با زیر قیمت خریداری کرده و به کشاورزان بلوچ چک داده اند.

این چک ها فاقد اعتبار بوده و پولی در حساب موجود نبوده که منجر به ضرر و زیان هنگفت به کشاورزان شده است.

یک منبع مطلع در تشریح این خبر به گزارشگر رصد گفت: “یک کشاورز بلوچ در شهرستان #مه_گس، ۱۰ تن خرما با قیمت کیلویی ۲۰ هزار تومان به یک شخص غیربومی و اهل تهران فروخته که او یک چک به این کشاورز داده است.”

این منبع در ادامه گفت: “این کشاورز با مراجعه به بانک و وصول چک، با حساب خالی مواجه شده و تلفن تماس با دلال نیز خاموش بوده است.”

این منبع افزود: “پس از پیگیری ها، مراجع قضایی از خروج این دلال از کشور خبر دادند.”

جمهوری اسلامی با جلوگیری از فروش محصولات کشاورزی توسط کشاورزان بلوچ راه دلالان و کلاهبرداران را به بلوچستان باز کرده و این باعث شده اموال مردم بلوچ به تاراج برده شود.

لازم به ذکر است، سال گذشته محصول پیاز کشاورزان بلوچ توسط ماموران امنیتی به بهانه قاچاق توقیف و مصادره شد و تعزیرات این کشاورز را با مبلغی بیش از ده میلیون تومان جریمه کرد.