“حمید رضا کوهکن” زندانی سیاسی بلوچ که در زندان مرکزی دزاپ به سر می‌برد با وجود وخامت حال به علت بیماری، از حق درمان محروم است.

به گزارش رصد بلوچستان به نقل از کمپین فعالین بلوچ، با وجود وخامت حال “حمیدرضا کوهکن” زندانی سیاسی بلوچ در زندان مرکزی #دزاپ، مسئولان زندان از اعزام او به مراکز درمانی خارج از زندان، ممانعت می‌کنند.

این زندانی سیاسی در ۶ شهریور ماه ۹۹ با یورش مأموران امنیتی به منزل مسکونی‌اش، به همراه ۱۲ شهروند دیگر که برخی از آنها کودک بودند بازداشت شده بود.

مأموران قضایی و امنیتی اتهام او را “شعار نویسی، اخلال در امنیت کشور و توهین به رهبری و قاسم سلیمانی” عنوان کرده‌اند.

کوهکن پس از بازداشت به مدت ۲ ماه در تک‌ سلول‌های انفرادی بوده و بدترین نوع شکنجه بر او اعمال و مجبور به اعترافات اجباری شده است.

گزارش شده پس از آن وی به بند ۶ زندان مرکزی #دزاپ منتقل شده است.

حمیدرضا کوهکن چندین بار مورد شکنجه جسمی و روحی مأموران اطلاعات سپاه قرار گرفته که بر اثر آن یکی از دنده‌های پهلوی او شکسته و مشکل حاد ریه‌ای پیدا کرده بود.

در روز ۲۲ اسفند ماه ۹۹ نیز مأموران اطلاعات سپاه به علت رسانه‌ای شدن وضعیت این زندانی سیاسی بلوچ در زمان بازداشت، او را با انتقال به بازداشتگاه اطلاعات سپاه مورد شکنجه جسمی و روحی قرار داده‌اند که بر اثر آن یکی از پهلوهای حمیدرضا شکسته و از انتقال وی به بیمارستان جلوگیری شده است.