سرهنگ ابراهیم کوچک زایی فرمانده انتظامی چابهار در حین بازجویی از یک دختر ۱۵ ساله بلوچ مظنون به قتل، به وی تجاوز جنسی کرده است.

به گزارش رصد بلوچستان به نقل از کمپین فعالین بلوچ، در تاریخ ۱۰ شهریور ماه ۱۴۰۱، فرمانده انتظامی چابهار به یک کودک دختر ۱۵ ساله بلوچ تجاوز جنسی کرد.

هویت این دختر ۱۵ ساله بلوچ “م د” اهل روستای صدیق زهی از توابع شهرستان چابهار برای کمپین احراز شده است.

پس از تجاوز این دختر ۱۵ ساله در حین بازجویی توسط سرهنگ کوچکزایی، خانواده این کودک از وی شکایت کرده و خبر تجاوز را رسانه ای کرده اند.

فرمانده نیروی انتظامی چابهار، این خانواده بلوچ را در صورت عدم بازپس گیری شکایت و تکذیب خبر تهدید به پرونده سازی به اتهام قتل کرده است. در حالی که در بازجویی این خانواده تبرئه شده است.

به گفته یک منبع مطلع به گزارشگر کمپین، نیروهای نظامی جهت ارعاب و ترساندن خانواده این دختر، در حال تردد و رفت و آمد در روستای صدیق زهی هستند.

گزارش ها حاکی است که فرمانده انتظامی چابهار دو شاکی دیگر نیز دارد که آن دو پرونده هم «تجاوز به عنف» عنوان شده اند.

فعالان سیاسی بلوچ خواستار پیگیری این تجاوز به دختر ۱۵ ساله بلوچ توسط سرهنگ کوچکزایی هستند و از معین الدین سعیدی نماینده چابهار خواسته اند که به جد پیگیر موضوع و محاکمه فرمانده انتظامی چابهار باشد یا که استعفا دهد.

همچنین فعالان بلوچ در اعتراض به تجاوز جنسی به کودک دختر ۱۵ ساله بلوچ توسط سرهنگ ابراهیم کوچکزایی فرمانده انتظامی چابهار، فراخوان به اعتصابات سراسری در بلوچستان داده اند.