شماری از معترضان به تجاوز به دو دختر‌بچه هفت و هشت ساله در روستای «عرب سورنگ» در گنبد کاووس، بازداشت شدند.

به گزارش رصد بلوچستان، یک روز پس از انتشار ویدیوهایی از تجمع مردم در مقابل دادگستری شهرستان #گنبد_کاووس در اعتراض به تفهیم اتهام «آدم‌ربایی» به نگهبانی که دو کودک خردسال را آزار جنسی داده بود، رییس دادگستری گنبد کاووس به خبرگزاری صداوسیما گفته است که افرادی با استفاده از فضای مجازی قصد تهییج مردم را داشته‌اند.

رییس دادگستری #گنبد_کاووس همچنین گفته است که این افراد «به اموال عمومی خسارت وارد کردند»، بنابراین «شناسایی و دستگیر» شدند.

«علی یزدانی» همچنین گفته است: «عده‌ای فرصت طلب با مطرح کردن مسایل قومی و قبیله‌ای کذب، قصد برهم زدن آرامش منطقه را داشتند که با حضور به‌ موقع پلیس و ورود قاطعانه دستگاه قضایی موضوع پایان یافت.»

این سرپرست دادگستری گنبد کاووس که پیش از این رییس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان گلستان بوده، همچنین گفته است: «دستگاه قضایی به جد با هنجارشکنان مقابله خواهد کرد.»

او همچنین موضوع تجاوز این مرد به دو دختر بچه را رد کرده و گفته است: «متهم به جرم آدم‌ربایی دستگیر و در زندان به سر می‌برد.»

روز سه شنبه ۳ فروردین ۱۴۰۰، با انتشار اخباری مبنی بر تفهیم اتهام «آدم‌ربایی» به جای «تجاوز»، شماری از شهروندان در مقابل دادگستری گنبد کاووس تجمع کرده بودند.

این تجمع در پی بازداشت مردی ۵۴ ساله بود که از سوی مردم محلی متهم به «تجاوز» به دو دختر بچه ۷ و ۸ ساله اهل روستای «#عرب_سورنگ» در شهرستان گنبد کاووس استان گلستان است.

منابع محلی می‌گویند که این مرد، نگهبان سد گلستان در نزدیکی روستای محل زندگی این دو دختربچه بوده است.

همچنین امام جمعه روستای #قرهبلاغ شهرستان #علیآباد خواستار ورود و رسیدگی فوری نهادهای قضایی و امنیتی به پرونده آزار جنسی دو کودک خردسال در روستای «عرب سورنگ» شده است.